Уряд Китаю визначив перелік тварин, яких можна розводити на м'ясо

Поділитися
Уряд Китаю визначив перелік тварин, яких можна розводити на м'ясо Новий законопроект став переломним в захисті тварин в Китаї
Початок епідемії коронавірусу пов'язують з вживанням кажанів.

Уряд Китаю створив новий законопроєкт зі списком худоби, який можна розводити на м'ясо після епідемії коронавірусу. Після того, як в Ухані з'явився новий вірус SARS-CoV-2, що імовірно, передався від кажанів, Пекін тимчасово заборонив всю торгівлю дикими тваринами, пише CNN.

Міністерство сільського господарства Китаю опублікувало проєкт списку тварин, які вважаються придатними для розведення в якості домашньої худоби, в тому для вживання в їжу. У список "дозволених для вживання" тварин увійшли свині, корови, кури та вівці, а також "особлива худоба", такий, як ряд видів оленів, альпака і страуси.

Два види лисиць, єнотів і норок можуть розводитися як худоба, але не для м'яса.

Однак у списку немає згадок про тих видів тварин, які, як підозрюють вчені, поширили коронавірус на людей, таких як панголіни, кажани та вівери.

Собаки також відсутні у списку худоби, що значить, якщо закон приймуть, в Китаї вперше в країні заборонять їх споживання.

"З прогресом людської цивілізації, турботою і перевагою громадськості щодо захисту тварин собаки перетворилися з традиційної домашньої худоби у домашніх тварин", - йдеться в супровідному поясненні проєкту. "Як правило, вони більше не вважаються домашньою худобою в іншому світі. Не рекомендується включати їх у список худоби в Китаї".

Проєкт ще не остаточно доопрацьований, і громадськість Китаю до 8 травня повинна надати "зворотний зв'язок".

Організація з захисту тварин Humane Society International заявила, що цей законопроєкт може стати "переломним моментом" в захисті тварин в Китаї.

"Ми повинні дочекатися результатів етапу консультацій, але цей проєкт міг би ефективно прокласти шлях для Китаю, щоб офіційно виключити собак і кішок з меню", - сказала прес-секретар Венді Хіггінс.

Первісний спалах нової епідемії коронавірусу була пов'язана з ринком в Ухані, столиці провінції Хубей в Центральному Китаї, де продавалося велика кількість диких тварин в якості м'яса, включаючи змій, дикобразів і єнотовидних собак.

Споживання диких тварин не поширене в більшій частині Китаю, але це дуже прибуткова торгівля, особливо на півдні країни.

Експерти кажуть, що коли дикі тварини утримуються в безпосередній близькості та в антисанітарних умовах, існує високий ризик поширення вірусів між тваринами, а потім і потенційно для людей.

Дослідники припустили, що, можливо, це саме летюча миша або ящір передали вірус людям, але остаточної відповіді поки не було.

Раніше повідомлялося, що влада КНР забороняє китайцям їсть собак через пандемію COVID-19. Споживання собак стає все більш популярним у Китаї, і південне місто Шеньчжень став першим, хто заборонив їсти собак в минулому місяці.

Однак, Humane Society International, група по захисту тварин, підрахувала, що близько 10 мільйонів собак в рік, як і раніше, вбивають в Китаї за м'ясо, включаючи викрадених домашніх тварин. Місто Юйлінь в регіоні Гуансі проводить щорічний фестиваль м'яса собаки в червні.

"Цей проєкт пропозиції може сигналізувати про переломний момент в захисті тварин в Китаї", - сказала Венді Хіггінс, представник Humane Society International.

Читайте також про роль торгівлі дикими тваринами в Китаї в поширенні пандемії COVID-19 в матеріалі Сергія Корсунського "Про що мовчить панголін" спеціально для ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі