Вбивство Джорджа Флойда: У Міннеаполісі розформують департамент поліції

Поділитися
Вбивство Джорджа Флойда: У Міннеаполісі розформують департамент поліції Департамент поліції Міннеаполіса розформовують © podolsk50.ru
Рішення підтримали всі члени міської ради.

У Міннеаполісі (штат Міннесота, США), де під час затримання поліцейськими був убитий темношкірий американець Джордж Флойд, ліквідують поліцейський департамент. Таке рішення підтримали всі дев'ять членів Міської ради, пише місцева газета Star Tribune.

Рішення ради може ветувати мер міста Джейкоб Фрей, який раніше вже виступав проти ліквідації департаменту поліції. Але голосів її членів вистачить, щоб подолати вето, заявляють у раді.

"Десятиліття зусиль, спрямованих на реформу поліції, довели марність спроб реформувати департамент поліції Міннеаполіса. Сьогодні ми запускаємо процес його ліквідації і створення нової моделі забезпечення громадської безпеки", - звернулися до учасників протестів проти расизму члени ради.

Перехідний період триватиме рік, у цей час проводитимуться активні дискусії щодо того, як має працювати спеціальна програма з громадської безпеки, якою замінять департамент поліції. Координуватиме роботу програми Міська рада Міннеаполіса.

Смерть Флойда активізувала дискусії щодо необхідності реорганізації департаментів поліції і в інших містах США. Мери Нью-Йорка і Лос-Анджелеса Білл де Блазіо й Ерік Гарсетті заявили про скорочення витрат на поліцію з міських бюджетів та спрямування цих коштів на вирішення соціальних проблем.

Своєю чергою в.о. міністра внутрішньої безпеки США Чад Вульф заявив, що скорочення фінансування і ліквідація департаментів поліції завдасть шкоди всій правоохоронній системі.

Читайте також: Трамп закликав Росію та Саудівську Аравію припинити нафтову змову, Путін погодився

25 травня поліцейські затримали 46-річного афроамериканця Джорджа Флойда. Поліцію викликав господар магазину, який запідозрив, що клієнт заплатив за сигарети фальшивою 20-доларовою банкнотою.

При затриманні офіцер поліції Дерек Шовен тиснув на шию Флойда коліном, чоловік скаржився, що він не може дихати. Флойд помер у реанімації, а відео його затримання потрапило в інтернет.

Вбивство афроамериканця спровокувало масові протести і заворушення. У ніч на 22 травня протестувальники прорвалися в будівлю відділення поліції в Міннеаполісі і підпалили його.

Чотирьох поліцейських, які затримували Флойда, звільнили 26 травня. Шовену висунули обвинувачення у вбивстві другого ступеня, іншим інкримінують пособництво і підбурювання до вбивства.

Заворушення в США супроводжуються пограбуванням магазинів і супермаркетів, погромами і підпалами приватної і федеральної власності. У десятках міст ввели комендантську годину, для підтримки порядку в міста ввели Національну гвардію. Під час масових заворушень в США загинули щонайменше 11 людей.

Докладніше про ситуацію в США, причини та наслідки протестів читайте у статті Олексія Коваля "Американська демократія після смерті Джорджа Флойда" у ZN.UA.

Поділитися
Дивіться спецтему: Протести через смерть Джорджа Флойда
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі