Експлейнер: Чим важливі кокуси в Айові і праймеріз в Нью-Гемпширі

Доповнено
Поділитися
Експлейнер: Чим важливі кокуси в Айові і праймеріз в Нью-Гемпширі
В Айові серед демократів лідирують Берні Сандерс і Джо Байден, показують опитування. Кокус в Айові почнеться 3 лютого.

Президентські вибори в США заплановано на 3 листопада 2020 року. Може бути обраний 46-й президент США, у випадку, якщо Дональд Трамп не буде переобраний на другий термін. Згідно з Другою статтею Конституції США, для обрання президентом Сполучених Штатів Америки особа повинна бути громадянином США за народженням, не молодше 35 років, які прожили на території країни не менше 14 років.

Перша Айова, Нью-Гемпшир – другий

Ці штати першими проводять кокуси і прймеріз. Айова організовує кокус 3 лютого. Другим на праймеріз 11 лютого повинен визначитися Нью-Гемпшир. Переможці отримують увагу американських медіа, підтримку спонсорів та статус лідера гонки, який може вплинути на виборців в інших штатах.

Чому Айова? Значення праймеріз

В Айові та Нью-Гемпширі живе незначна частина американського електорату, але кандидати у президенти США від ключових партій – Демократичної та Республіканської – місяцями проводять зустрічі з виборцями та мітинги у цих штатах.

Айова і Нью-Гемпшир першими обирають по одному кандидату з претендентів від демократів і республіканців. Їх імена з'являться в бюлетені для загальних виборів 3 листопада. Незалежні кандидати та кандидати від інших політичних партій потрапляють у виборчий бюлетень за іншою схемою.

Деякі штати (наприклад, Айова) вибирають цих делегатів – або виборців на з'їздах – через систему кокусів. Інші (наприклад, Нью-Гемпшир) використовують праймеріз.

Що таке праймеріз?

Це первинні вибори – організоване штатом таємне голосування. Кожен штат самостійно вирішує, хто може голосувати на праймеріз. У деяких штатах праймеріз проводить партія. Відкриті праймеріз дозволяють будь-якому зареєстрованому виборцю голосувати, навіть якщо він є прихильником іншої партії. На закритих праймеріз лише виборці, зареєстровані від певної партії, можуть голосувати за її кандидатів. Деякі штати дозволяють членам своєї партії та незалежним/безпартійним виборцям голосувати на праймеріз партії.

Читайте також: Сандерс лідирує в Айові за кілька годин до старту праймеріз – фінальні опитування

Що таке кокус?

Це місцеві збори виборців партії. Там виборці наводять аргументи на користь своїх фаворитів. На зборах виключаються менш популярні кандидати. Їх прихильників розбирають агітатори інших кандидатів. Таким способом було обрано багато президентських делегатів, хоча число штатів, що використовують дану систему, скоротилося.

Результати 2016 року

Кокуси демократів в Айові у 2016 році виграла Гілларі Клінтон з 49,9% голосів. Берні Сандерс був другим з 49,6%.

Серед республіканців перемогу здобув сенатор Тед Круз з 51,66%. Дональд Трамп став другим з результатом 45,42%.
Праймеріз в Нью-Гемпширі серед демократів впевнено виграв Берні Сандерс, набравши 60,4%. Гілларі Клінтон стала другою з результатом в 38%.
Серед республіканців впевнено переміг Дональд Трамп 35,3%. Другим став Джон Касіч - 15,8%. Тед Круз став третім з результатом в 11,7.
Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі