Відкриті слухання в Конгресі: теорія, що Україна втручалася у вибори в США, створена спецслужбами РФ

Поділитися
Відкриті слухання в Конгресі: теорія, що Україна втручалася у вибори в США, створена спецслужбами РФ
Колишній чиновник Білого дому відкинула припущення Трампа, про втручання України у вибори. За заявою Хілл, Трамп, прийнявши теорію про український втручання, проігнорував радників, які вказували йому, що вона є помилковою, і замість цього поклався на свого адвоката Руді Джуліані, який просував цю теорію у телевізійних виступах і в соціальних мережах.

У своєму виступі у четвер, 21 листопада, перед слідством у рамках процедури імпічменту в Палаті представників Конгресу США, старший директор Ради національної безпеки у справах Європи і Росії Фіона Хілл заявила, що теорія про те, що Україна втручалася у вибори 2016 року в США, є "вигадкою", породженим російською пропагандою, повідомляє The Wall Street Journal.

Хілл вказала на зусилля високопоставленого посланника США і особистого адвоката Трампа переконати президента України оголосити про початок розслідувань, які могли б допомогти Трампу в політичному плані.

"В обмін на це українці протягом літа намагалися організувати візит в Білий дім новообраного президента України Володимира Зеленського", - сказала вона.

За її словами, починаючи з травня, стало ясно, що саму зустріч у Білому домі ставили в залежність від інших питань, а саме від розслідувань і питань про втручання у вибори в 2016 році.

За словами свідка, твердження про український втручання у вибори "заподіюють шкоду, навіть якщо поширюються виключно у внутрішньополітичних інтересах".

"Президент Путін і російські спецслужби діють як суперкомітет політичної дії. Вони витрачають мільйони доларів, щоб перетворити на зброю наші власні дослідження політичної опозиції і помилкові твердження. Коли ми поглинені міжпартійними чварами, ми не можемо дати відсіч цим зовнішнім силам, які намагаються нас роз'єднати, похитнути наші інститути і зруйнувати віру американського народу в демократію", - зазначила ексчиновниця.

У своїх свідченнях Хілл, яка до свого відходу влітку займала посаду директора з європейським і російським справах в Раді національної безпеки, також провела відмінність між роботою традиційного дипломатичного каналу і зусиллями Гордона Сондленда, посла США в ЄС.

Хоча, за її словами, ці зусилля часто створювали напруженість, вона сказала, що зрозуміла після перегляду показань Сондленда напередодні, що він "виконував те, що, на його думку, йому було доручено.

Сондленд "брав участь у виконанні внутрішнього політичного доручення, а ми брали участь у проведенні зовнішньої політики національної безпеки, а ці дві речі просто розходилися", - підкреслила Хілл.

У своєму вступному заяві Хілл зосередилася на оскарження необґрунтованої теорії про те, що Україна втручалася у вибори 2016 року, яку республіканці неодноразово висували в ході слухань.

"Деякі з вас в цьому Комітеті, схоже, вважають, що Росія і її служби безпеки не проводили кампанію проти нашої країни - і, можливо, чомусь, з якоїсь причини, це робила Україна. Це вигаданий наратив, який був розроблений та розповсюджений самими російськими спецслужбами", - сказала Хілл.

Конгресмен Девін Нуньєс (штат Каліфорнія), високопоставлений республіканець у Комітеті, відповів, що вибори в США могла втручатися не одна країна. "Республіканці вважають, що ми повинні серйозно ставитися до втручання всіх зарубіжних країн", - підкреслив він.

За заявою Хілл, Трамп, прийнявши теорію про український втручання, проігнорував радників, які вказували йому, що вона є помилковою, і замість цього поклався на свого адвоката Руді Джуліані, який просував цю теорію у телевізійних виступах і в соціальних мережах.

Хілл також дала свідчення про кампанію, яку імовірно зрежисирував Джуліані з метою дискредитувати і усунути з посади колишнього посла США в Україні Марі Йованович.

У четвер, 22 листопада, група сенаторів-республіканців зустрілася з представниками Білого дому, щоб обговорити стратегію щодо імпічменту президента США Дональда Трампа, якщо він дійде до Сенату.

Як вважають сенатори, це дозволить отримати процесу досить легітимності, але в той же час не завдасть Трампу і партії істотного політичного збитку.

Сенатори розраховують, що розгляд має завершитися визнанням невинності Трампа.

Зазначимо, що публічні слухання у справі про імпічмент почалися 13 листопада в нижній палаті Конгресу США. Першими свідчення давали тимчасовий повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор і заступник помічника держсекретаря США Джордж Кент, який курирує адміністративну політику в блоці східноєвропейських країн, включаючи Україну.

15 листопада свідчення на публічних слуханнях у Конгресі давала колишня пані посол США в Україні Марі Йованович.

Докладніше читайте в статті Олександра Хари "Імпічмент. Майже офіційно" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі