Втручання Росії у вибори в США не можна порівнювати з можливою співпрацею Клінтон з Україною - NYT

Поділитися
Втручання Росії у вибори в США не можна порівнювати з можливою співпрацею Клінтон з Україною - NYT Втручання Росії у американські вибори було більш масштабним і керованим "з гори", на відміну від українського. © Flickr / Hillary for America
Українські зусилля, навіть якщо вони мали місце, не були такими масштабними і керованими з Києва.

Після того, як стало відомо про зустріч Дональда Трампа-молодшого з юристом з Росії Наталією Весельницькою, пов'язаною з російським урядом, прихильники президента США дуже швидко підібрали контраргументи. Мовляв, дії кандидата-демократа Гілларі Клінтон були ще більш кричущими.

Сам президент Дональд Трамп теж прийняв таку риторику, написавши в Twitter: "Подивіться, що зійшло з рук Гілларі Клінтон. Ганьба!".

Одним з аргументів прихильників Трампа стала історія про нібито співпрацю виборчої команди Клінтон з посольством України в США. Однак, експерти зауважують, що цей випадок ні за якими стандартами не можна порівнювати з тим, що зробив син президента-республіканця.

Про це пише лояльне до Демократичної партії видання New York Times, зауважуючи, що нещодавно радіоведучий консерватор Білл Мітчелл заявив, що "українська історія Гілларі була значно гіршою". Він пригадав репортаж видання Politico про те, як соратники Клінтон співпрацювали з українськими чиновниками в пошуках шкідливої інформації про президента Трампа і його радників, зокрема Пола Манафорта.

В репортажі йшлося, що консультат Демократичної партії в 2004-2016 роках Александра Халупа працювала над тим, щоб викрити зв'язки Манафорта з Росією. При цьому, вона звернулася по допомогу до посольства України в США. В інтерв'ю Politico вона сказала, що передала зібрані дані Демократичній партії і журналістам під час президентської кампанії 2016 року.

New York Times зауважує, що "українська історія Гілларі" відрізняється від епізоду з Трампом-молодшим в кількох вимірах.

Перш за все, в зустрічі з російським юристом окрім сина президента США брав участь голова виборчого штабу республіканця Пол Манафорт, а також зять і радник Трампа Джаред Кушнер. В цей же час, немає жодних доказів того, що люди такого ж рівня з команди Клінтон вели справи з Халупою чи співпрацювали з посольством України.



"Дональд Трамп-молодший пішов на зустріч з чітким розумінням, що він збирається побачитися з юристом російського уряду, в якого є інформація, що може допомогти його батькові", - зауважив професор права в Університеті Джорджа Вашингтона Джонатан Тарлі.

"Команда Клінтон діяла більш заплутано і використовувала посередників і різного роду щити, щоб захистити кандидата", - додав він, підкресливши "аматорський" вчинок соратників Трампа.

Науковий співробітник з питань внутрішньої безпеки в Інституті Карто Бенджамін Фрідман зауважив, що в команді Клінтон люди такі, як Халупа, не ухилялися і не брехали про свої контакти так, як відповідні люди Трампа. Зокрема, Трамп-молодший 26 липня 2016 року назвав підозри щодо співпраці штабу його батька з Росією "фальшивими" і "огидними". І це він сказав через місяць після того, як сам зустрічався з російським юристом.

New York Times також зауважує, що інформація про зв'язки Манафорта з Росією змусила його піти у відставку. Але навіть якщо Україна доклала зусиль до збору цієї інформації, її дії були "менш концентрованими і централізовано керованими", ніж російське втручання. Американські розвідуправління називають хакерські атаки, організовані Москвою, втручанням безпрецедентного масштабу.

Фрідман зауважує, що робота Халупи не була частиною широкої співпрації, як у випадку можливої взаємодії команди Трампа з Росією. Експерт підкреслив, що команда демократів не давала обіцянок на зразок ослаблення санкцій чи надання якоїсь допомоги.

Нагадаємо, що нещодавно у Білому домі звинуватили Україну у співпраці з демократами проти Трампа під час виборів після того. Таку заяву у відомстві зробили після появи інформації про зустріч Дональда Трампа-молодшого з російським юристом, який обіцяв йому компромат на кандидата-демократа. Цей епізод посилив скандал навколо Трампа, пов'язаного з можливою співпрацею його команди з Москвою під час виборів.

У травні минулого року колишній перший заступник голови СБУ Віктор Трепак передав НАБУ документи, що підтверджують незаконні виплати Партією регіонів готівкових коштів ряду колишніх і нинішніх високопосадовців, а також американському політтехнологк Полу Манафорту. Йдеть про так звану "чорну бухгалтерію" ПР із загальними виплатами на суму близько 2 мільярдів доларів.

У матеріалах "чорної бухгалтерії" ПР ім'я Манафорта згадується у 22 записах за період з 20 листопада 2007 року по 5 жовтня 2012 року. Загальна сума витрат, зазначена у даних записах, становить 12,7 млн доларів США.

У НАБУ заявили, що не проводили слідчих дій щодо Манафорта, так як він не є українським держслужбовцям.

Трепак вважає, передача справи "чорної бухгалтерії" Партії регіонів від НАБУ до Генпрокуратури призведе до її "поховання", оскільки його матеріали будуть залучені до масиву ще більшої справи та "розчиняться" в ньому.

Детальніше про загрозу розвалу справи "чорної бухгалтерії" регіоналів читайте у статті Віктора Трепака "Небезпечний симбіоз" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі