Європейська Рада ухвалила рішення щодо вступу Боснії та Герцеговини в ЄС

Поділитися
Європейська Рада ухвалила рішення щодо вступу Боснії та Герцеговини в ЄС У Боснії і Герцеговині занадто сильне міжетнічне напруження
Рада визнала, що Боснія і Герцеговина не в повній мірі відповідає критеріям Євросоюзу в частині демократії і прав людини

Питання інтеграції Боснії і Герцеговини в ЄС поки що залишається відкритим. Таке рішення ухвалила Рада Європейського союзу після розгляду заявки щодо вступу Боснії і Герцеговини до співдружності європейських країн.

У вівторок, 10 грудня, Рада Європейського союзу прийняла висновки щодо заявки Боснії і Герцеговини на членство в ЄС. Про це повідомляє УНН з посиланням на сайт Ради ЄС.

Рада привітала висновок Комісії по заявці Боснії та Герцеговини на членство в Європейському Союзі, яка 29 травня надала загальну програму реформ на шляху до інтеграції в ЄС.

"Рада визнає, що Боснія і Герцеговина в даний час не в повній мірі відповідає копенгагенським політичним критеріям і потребує значних зусиллях по зміцненню своїх інститутів, щоб гарантувати демократію, верховенство права, прав людини й поваги та захисту меншин", - йдеться в повідомленні.

Також у Раді оцінили економічну складову в країні.

"Боснія і Герцеговина досягла певного ступеня макроекономічної стабільності, в той час як це все ще знаходиться на ранній стадії створення функціонуючої ринкової економіки, щоб стати конкурентоспроможним на загальному ринку... Боснія і Герцеговина в цілому знаходиться на ранній стадії щодо її рівня готовності взяти на себе зобов'язання членства в ЄС і має значно активізуватися", - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, за умовами Дейтонської мирної угоди, яка поклала край війні, Боснія розділена на дві автономні частини: Республіку Сербську, в якій здебільшого живуть етнічні серби, і Федерацію Боснії і Герцеговини, в якій мешкають босняки і хорвати. Дві частини в одну країну об'єднує спільний уряд.

Лідер боснійських сербів і націоналіст Мілорад Додік вже заявив, що процес вступу до ЄС буде залежати від того, чи будуть враховані політичні цілі сербів. Він пригрозив виходом Республіки Сербської зі складу країни заради більш тісних відносин з Росією. У свою чергу, лідери боснійських хорватів пригадали про квазіформування Герцег-Босна, яке існувало в часи війни, і пропонують розділити країну на три за етнічним принципом.

Раніше видання Gazeta Wyborcza писало, що серби можуть відділитися від Боснії і Герцеговини. Напругу посилюють войовничі коментарі як сербів, так і босняків. Колишній міністр повітряної оборони Боснії і Герцеговини Сефер Галілович назвав сербів "нацистами", а в цей час лідер босняків Бакір Ізетбегович сказав: "Ніхто більше за нас не готовий захищати країну до останнього. І краще, щоб ніхто не змушував нас це ще раз доводити".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі