За протестами в Америці стоїть похмура расова нерівність - The Economist

Поділитися
За протестами в Америці стоїть похмура расова нерівність - The Economist © Jonathan Ernst / Reuters
Протести через вбивство Джорджа Флойда переросли в більше ніж просто вимоги покарати винних поліцейських. Протестувальники виступають проти расової дескримінації на всіх її рівнях.

 

Глибокі економічні, медичні та судові відмінності допомагають пояснити лють протестувальників з приводу смерті Джорджа Флойда, пише The Economist.

За даними Бюро перепису населення, афроамериканці заробляють лише три п'ятих від того, скільки заробляють неіспаномовні білі. У 2018 році середній дохід чорношкірих домогосподарств становив 41 400 доларів США порівняно з 70 600 доларів США для білих. Цей розрив великий. У Британії, де расові відносини також можуть бути напруженими, чорні заробляють приблизно 90% від того, скільки заробляють білі. Американський розрив у доходах вужче, ніж у 1970 році, коли афроамериканці заробляли лише вдвічі менше, ніж білі. Але всі поліпшення відбулися між 1970 і 2000 роками, і з тих пір все знову погіршилося. Розрив у доходах чорношкірих дещо зменшився після збільшення витрат федеральної влади. Але незабаром він може стати ширше, тому що афроамериканці займають багато некваліфікованих робочих місць, які можуть стати найбільш вразливими через рецесію, викликану коронавірусом.

Показники доходів занижують реальну економічну нерівність, оскільки вони описують лише тих, хто працює. Згідно з дослідженням, проведеним Патріком Байєром з Університету Дьюка і Кервіном Чарльзом з Чиказького університету, приголомшливі 35% молодих чорношкірих чоловіків є безробітними або взагалі не працюють, що в два рази перевищує частку білих. Це величезне число, очевидно, пов'язано з високою часткою афроамериканців, позбавлених волі: крім тих, хто знаходиться у в'язниці, багато перестали шукати роботу, тому що роботодавці не будуть пропонувати роботу колишнім злочинцям. Таким чином, судові диспропорції, що лежать в основі протестів щодо Флойда, також посилюють нерівність у доходах і зайнятості.

Розрив в добробуті між чорношкірими і білими ще більше, ніж розрив у доходах. Згідно з опитуванням, проведеним Радою Федеральної резервної системи в 2017 році, середнє чисте число добробуту афроамериканців становило лише десяту частину вартості активів неіспаномовних білих: $ 17 600 порівняно з $ 171 000. Розрив залишається таким же, яким він був у 1990 році. Це пронизує повсякденне фінансове життя афроамериканських домогосподарств. У два рази більше чорношкірих, ніж білих, мають нульовий або негативний чистий капітал (наприклад, борги, що перевищують активи); за останні 60 днів чорношкірим вдвічі більше було відмовлено в кредиті або затримувалися платежі; більш ніж у два рази більше людей заявили, що вони не можуть оплатити всі свої рахунки за поточний місяць; Тільки 43% говорять, що вони можуть позичити 3000 доларів в екстрених випадках у сім'ї або друзів, порівняно з 71% білих. З фінансової точки зору, набагато більше афроамериканців, ніж білих, живуть на краю прірви, їх відділяє один чек від трагедії.

COVID-19 був катастрофою, і афроамериканці постраждали найбільше. Чорношкірі і латиноамериканці з Нью-Йорка в два рази частіше вмирають від COVID-19, ніж білі; чорні чикагці, в п'ять разів частіше. Частково це пов'язано з тим, що вони широко представлені в місцях, які продовжували роботу протягом всієї епідемії (догляд за хворими, водії-носії); частково тому, що вони частіше, ніж білі, не мають медичної страховки (12,2% не мають страховки проти 7,8% у 2018 році); і перш за все тому, що у них більше хронічних проблем зі здоров'ям, які роблять людей уразливими для цієї хвороби. За даними Центрів з контролю і профілактики захворювань, афроамериканці у віці від 18 до 49 років у два рази частіше вмирають від хвороб серця, ніж білі, на 50% частіше мають високий кров'яний тиск і майже в два рази частіше мають діабет.

У цієї проблеми, що спалахнула існують свідчення як судового нерівності, так і зв'язки між цим і економічним статусом. За даними Бюро юстиції, в 2016 році кількість ув'язнених на одну людину було в шість разів вище для чорношкірих, ніж для білих (і це, як не дивно, було поліпшенням: у 2006 році воно було в сім разів вище). Афроамериканці, які часто живуть у бідних, кримінальних районах, скоюють більше злочинів на людину, ніж білі, але не в шість разів більше.

Дослідження, проведене вченими з університетів Мічигану і Британської Колумбії, показало, що негри і латиноамериканці отримують більш тривалі терміни за один і той же злочин. В іншому дослідженні стверджується, що це пов'язано з тим, що судді не думають, що негри можуть заплатити штраф замість того, щоб потрапити у в'язницю, і побоюються, що в разі звільнення вони не зможуть влаштуватися на роботу і повернуться до кримінальної діяльності. Іншими словами, бідність і безробіття ускладнюють практику винесення вироків чорношкірим, і тим самим важче отримати роботу чорним.

Не дивно, що так багато протестувальників вважають, що афроамериканці не рівні перед законом, не рівні з точки зору доходів і роботи і не рівні з точки зору здоров'я.

Читайте також: "Фіорентина" планує посилитися футболістом збірної України - ЗМІ

Раніше повідомлялося, що Папа Римський закликав до припинення насильства. Франциск назвав смерть афроамериканця Флойда трагедією, заявивши, що молиться за нього і всіх, хто втратив життя через гріх расизму".

Детальніше про те, що призвело до масштабних протестів в США читайте в матереале Олексія Коваля "Американська демократія після Джорджа Флойда" на ZN.UA.

Поділитися
Дивіться спецтему: Протести через смерть Джорджа Флойда
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі