Більшість кримських суддів, що виносять неправосудні вироки, досі громадяни України

20 листопада 03:49

За період окупації в "суди загальної юрисдикції та апеляційні "суди" Криму указами президента РФ призначені 463 людини. З них 312 - це громадяни України

 

Перебуваючи на території анексованого Криму і працюючи на окупантів, судді-зрадники, тим не менш, не поспішають розлучатися з українським громадянством. Більшість суддів в окупованому Росією Криму, які виносять неправосудні рішення, є громадянами України. Про це повідомила Кримська правозахисна група, передає УНН.

Представники групи проаналізували інформацію щодо громадянства суддів, які, на їхню думку, виносили незаконні рішення.

"Всього за період окупації в "суди" загальної юрисдикції та апеляційні "суди" Криму указами президента РФ призначено 463 особи. З них 312 - це громадяни України, переважна більшість з яких раніше були суддями в Криму до окупації або працювали в системі юстиції України, - йдеться у повідомленні.

Як зазначили в Групі, як мінімум 94 судді є громадяни Росії. Ідентифікувати громадянство ще 57-х поки що не вдалося.

За інформацією правозахисників, з моменту окупації пів острова у відставку пішли або померло 129 осіб. З них – 106 громадян України, дев'ять громадян Росії. Щодо інших громадянство встановити не вдалося. Ще семеро суддів були переведені з Криму в касаційні суди в Росії.

"Серед переведених з Криму в РФ є Оксана Айкашева, Андрій Палій, Ольга Пластініна, Сергій Рубанов і Наталя Череватенко, які брали участь в політично мотивованому переслідуванні за релігійними ознаками в Криму. Наприклад, Палій виніс вироки фігурантам "справи українських диверсантів" Євгену Панову і Костянтину Давиденку. Рубанов і Палій залишали в силі рішення про утримання під вартою українських моряків. Айкашева, Палій, Пластініна, Рубанов і Череватенко 43 рази залишали під вартою фігурантів "справи кримських мусульман", - повідомили у правозахисній групі.

Підконтрольний Росії "Верховний суд" анексованого Криму відхилив апеляції на продовження арешту до 5 лютого фігурантам білогірської "справи Хізб ут-Тахрір", повідомила у Facebook "Кримська солідарність". У одного з кримчан у білогірській групі є важке захворювання.

"Тільки що Верховним Судом Республіки Крим були розглянуті апеляційні скарги трьох адвокатів і одного підсудного на постанову Київського районного суду від 31 жовтня 2019 року, на продовження терміну утримання під вартою на три місяця до 5 лютого 2020 року. Усі чотири апеляційні скарги судом були відхилені. Не були прийняті до уваги всі основні доводи, які вже неодноразово нами викладалися", - процитували у громадському об'єднанні адвоката Костянтина Рустемова.