Сенцов про нормандський саміт: "Хороші переговори, але розмови про дешевий газ насторожують"

10 грудня 09:00

Режисер і колишній політв'язень Кремля вважає, що "червоні лінії" на переговорах порушені не були.

 

Український режисер і колишній політв'язень Кремля Олег Сенцов прокоментував першу зустріч нормандської четвірки (Україна, Росія, Німеччина, Франція) за останні три роки, яка відбулася у Парижі напередодні.

Переговори щодо обміну утримуваними особами Сенцов оцінив позитивно. Так само, як і дотримання президентом Володимиром Зеленським "червоних ліній" національних інтересів України.

"Країну ніхто не зрадив. Полонених намагаються повернути. Хороші переговори", - написав режисер.

Водночас переговори щодо транзиту російського газу в ЄС через територію України викликають у нього занепокоєння. "Але розмови про дешевий газ мене насторожують", - наголошує Сенцов.

Адже РФ пропонує Україні знижку 25% в обмін на відмову від позову Стокгольмському арбітражі та короткостроковий транзитний контракт.

Сума, яку "Нафтогаз" має отримати від "Газпрому" за рішенням арбітражу, становить 3 млрд доларів, що значно вище за пропоновану знижку. До того ж, Україні вигідніше укласти довгостроковий контракт щонайменше на 10 років, він стане гарантією збереження транзиту російського газу через українську ГТС після запуску газопроводу "Північний потік-2".

Як повідомлялося, 9 грудня у Парижі відбувся перший з 2016 року саміт у нормандському форматі.

Учасники зустрічі підтримали припинення вогню, обмін у форматі "всіх на всіх" до 31 грудня, допуск Червоного Хреста до всіх утримуваних осіб, розведення військ на трьох ділянках, розширення мандата СММ ОБСЄ та продовження розмінування.

Наступна зустріч лідерів України, Франції, Німеччини і Росії запланована на березень 2020 року. За цей час політичні радники лідерів нормандської четвірки повинні узгодити кроки з імплементації політичних заходів: прийняття закону про особливий порядок самоврядування ОРДЛО на постійній основі, інкорпорації "формули Штайнмаєра" в українське законодавство та підготовки місцевих виборів.

Більше про саміт – у спецтемі DT.UA "Саміт Нормандської четвірки".