В'ятрович указав Зеленському на недоречність інавгурації в День пам'яті жертв політичних репресій

05 травня 00:11

Цього дня проводяться траурні заходи, розважальні заходи обмежені.

 

Директор Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович публічно вказав новообраному президенту Володимиру Зеленському на недоречність проведення інавгурації 19 травня – в День пам'яті жертв політичних репресій.

В'ятрович нагадав, що День пам'яті затверджено указом президента Віктора Ющенка в 2007 році, і 19 травня по всій країні проводяться траурні заходи, а розважальні заходи обмежені, як і трансляцію розважальних програм на телебаченні.

"Дата вкрай невдала... Комік Володимир Зеленський дозволяв собі жарти над Голодомором, президент Володимир Зеленський не має права на глум над пам'яттю про мільйони жертв репресій", - написав В'ятрович на своїй сторінці в Facebook ввечері в суботу, 4 травня.

21 квітня в Україні відбувся другий тур виборів президента України. За підсумками обробки 100% протоколів, за Володимира Зеленського проголосували понад 73% виборців, за Петра Порошенка – майже 24,5%. Явка на виборах склала 62,8%, на виборчі дільниці прийшли майже 18,5 млн українців.

30 квітня ЦВК оголосила офіційні результати голосування. Інавгурація Володимира Зеленського, згідно з чинним законодавством, повинно відбутися не пізніше 3 червня.

На зустрічі з керівництвом Верховної Ради і представниками фракцій 4 травня Зеленський заявив, що наполягає на інавгурації 19 травня. У Раді пообіцяли узгодити дату до 14 травня – початку наступного пленарного тижня.

25 квітня Володимир Зеленський записав відеозвернення, в якому звинуватив ЦВК у затягування оголошення результатів виборів, щоб інаугурація нового президента відбулася після 27 травня, і він не зміг розпустити парламент.

Як пише заступник головного редактора ZN.UA Сергій Рахманін, команда Володимира Зеленського у разі його перемоги на виборах президента розглядає варіанти розпуску Верховної Ради і шантажу депутатів для примусу до співпраці. Рішення про дострокове припинення повноважень парламенту може бути прийнято з допомогою Окружного адмінсуду Києва, який у березні вже вимагав від ВР документальне підтвердження існування коаліції.

Детальніше про "дорожню карту" Володимира Зеленського та плани його команди читайте в матеріалі Олександра Леменова "100 днів Зеленського" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".