Україна готує санкції проти причетних до захоплення військових моряків

10 лютого 11:13

Під обмежувальні заходи потраплять "прокурори", "судді" та спецпризначенці, що брали участь в атаці у Керченській протоці.

 

Міністерство у справах ветеранів спільно із "Кримською правозахисною групою" підготувало проєкт санкцій проти росіян, причетних до незаконного захоплення 24 українських військових моряків і "суду" над ним.

"Фахівці Мінветеранів зібрали достатньо інформації про причетних до акту збройної агресії на судна Військово-морських сил України (які були взяті в полон силовиками РФ 25 листопада 2018 року в Керченській протоці). А також проти так званих "слідчих", "прокурорів" і "суддів, які влаштовували політично мотивовані судилища над українськими громадянами", - наголошують у міністерстві.

Зараз Проєкт розпорядження про застосування обмежувальних заходів (санкцій) скеровано на погодження до профільних органів. Проєкт також має розглянути уряд, і у разі ухвалення Кабінетом міністрів, він стане підставою для запровадження Радою національної безпеки і оборони санкцій проти кількох десятків осіб.

Нагадаємо, 25 листопада 2018 року російські спецпризначенці атакували та захопили два катери та рейдовий буксир ВМС України, які прямували з Одеси до Маріуполя. Внаслідок атаки поранення дістали троє моряків, у полон потрапили 24 українських військовослужбовця.

Атака в районі Керченської протоки стала першою відкритою агресією РФ проти України з 2014 року. Росія відмовилася визнати захоплених моряків військовополоненими, слідчі ФСБ фабрикували проти них обвинувачення в "порушенні кордону".

25 травня 2019 року Міжнародний трибунал ООН з морського права ухвалив рішення, яким зобов'язав РФ негайно звільнити моряків і кораблі ВМСУ.

Однак моряки повернулися до України лише 7 вересня, коли відбувся обмін утримуваними особами між Україною та РФ. Захоплені кораблі Росія повернула 18 листопада.

Згодом адвокат українських моряків Микола Полозов заявив, що ДБР почало допитувати його підзахисних у "Керченській справі".