Мінфін РФ про заборгованість перед Радою Європи: Ми нікому нічого не винні

29 червня 22:57

Незважаючи на політичне рішення про повернення делегації РФ в ПАРЄ, в Москві ще не затвердили графік платежів до Ради Європи.

 

Заступник міністра фінансів Росії Сергій Сторчак відмовився визнавати наявність заборгованості за внесками до Ради Європи, що їх РФ не сплатчуваа два роки, передає "Європейська правда".

"Ми ще нікому нічого не винні", - наводить слова міністра російське видання "КоммерсантЪ".

Сторчак уточнив, що, незважаючи на політичне рішення про повернення російської делегації до ПАРЄ, Мінфін РФ ще не склав і не затвердив графік платежів до Ради Європи.

"Ми будемо винні, коли буде підписано документ - протокол, меморандум - ось тоді виникають зобов'язання. А через те, що зараз на політичному рівні обговорили це питання і встановили суму платежів, це ще нічого не означає", - додав заступник міністра.

При цьому терміни затвердження графіка платежів Сторчак уточнювати не став, підкресливши, що про сплату боргу до 30 червня "не йдеться". Саме 30 червня спливає термін погашення заборгованості РФ перед Радою Європи. Якщо ж росіяни не внесуть близько 70 млн євро, які вони заборгували, Комітет міністрів Ради Європи отримає право ініціювати нову санкціійну процедуру щодо боржника. 1 липня строк прострочення платежів з боку РФ перевищить два роки.

У ніч на 25 червня ПАРЄ зняла санкції делегації з Росії без будь-яких додаткових умов. За резолюцію проголосували 118 делегатів, проти - 62, і 10 осіб утрималися. Наступного дня ПАРЄ відновила права російської делегації в повному обсязі. На знак протесту представники семи держав вчинили демарш і покинули сесійну залу. Україну підтримали делегації Польщі, Грузії, Словаччини, Литви, Латвії та Естонії.

Перед цим українська та грузинська делегації оскаржили рішення про повернення РФ до ПАРЄ. Також делегація України відмовилася від участі в роботі ПАРЄ і попросила Верховну Раду терміново розглянути це питання. Депутати також поставили перед президентом Володимиром Зеленським і МЗС питання про доцільність участі в інших органах Ради Європи.

У день голосування представники української делегації поскаржилися, що Зеленський самоусунувся від ситуації в ПАРЄ і фактично залишив депутатів без дипломатичної підтримки напередодні найважливішого засідання. Президент відреагував на рішення ПАРЄ лише через 11 годин: його прес-служба поширила заяву про "стурбованість і розчарування" глави держави.

Детальніше про проблеми ПАРЄ після відновлення статусу РФ читайте у матеріалі Володимира Кравченка "Яка Рада, така й порада" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".