Nord Stream 2: близько 350 німецьких компаній турбуються про свій бізнес через санкції США

14 грудня 17:59

Заплановані санкції США проти компаній, що беруть участь у будівництві газопроводу, вплинуть на економіку Німеччини.

 

У реалізації проекту "Північний потік-2" беруть участь близько 350 німецьких компаній, які можуть постраждати в результаті американських санкцій. Про це заявив керівник зовнішньоекономічного відділу Федерального об'єднання торгово-промислових палат Німеччини Фолькер Траєр в коментарі RND, пише "Укрінформ".

За його словами, в німецькому бізнесі зростає занепокоєння внаслідок наміру Вашингтона ввести санкції проти компаній, що беруть участь у будівництві російського газопроводу.

"Американські санкції проти Nord Stream 2 є поганою новиною для німецької економіки", - говорить Траєр. За його словами, до цього також додається занепокоєння компаній щодо подальшої ескалації торгового конфлікту.

"Рішення Палати представників США призведе до більшої невизначеності на світових ринках", - прогнозує Траєр.

Раніше Палата представників США ухвалила закон про національний оборонний бюджет на 2020 рік, яким передбачено санкції щодо будівництва газопроводу "Північний потік-2". В Офісі президента України висловили подяку США за підтримку санкцій проти "Північного потоку-2".

13 листопада Бундестаг підтримав закріплення газової директиви Євросоюзу в німецькому законодавстві з поправками, які дозволяють вивести частину російського газопроводу "Північний потік-2" з-під дії правил Третього енергопакету ЄС. У відповідь польська державна нафтогазова компанія PGNiG пригрозила Німеччині судом, якщо Берлін не імплементує газову директиву ЄС в повному обсязі.

Перед цим Данія дозволила будівництво "Північного потоку-2". Газопровід пройде на Південний Схід від острова Борнхольм. Данія була останньою європейською державою, яка блокувала будівництво газопроводу в своїх територіальних водах.

Докладніше читайте в матеріалі Ганни Лютої та Ігоря Маскалевича "Nord Stream 2: уроки датської" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".