Помпео заявляє про готовність до деескалації після ліквідації генерала КВІР Ірану

03 сiчня 15:13

Він поговорив телефоном з колегами з ФРН і Британії, а також з членом Держради Китаю.

 

Державний секретар США Майк Помпео обговорив у п'ятницю ситуацію щодо ліквідації американськими військовими командувача іранського спецпідрозділу "Кудс" Касема Сулеймані з головами дипломатій Німеччини та Великої Британії. Помпео запевнив, що у Вашингтоні готові до деескалації.

"Поговорив з Гайко Маасом з приводу рішення Дональда Трампа зробити оборонні дії та ліквідувати Касема Сулеймані. ФРН теж стурбована постійними військовими провокаціями з боку іранського режиму. США як і раніше налаштовані на деескалацію", - твітнув Помпео.

Також він твітнув про розмову з главою МЗС Британії Домініком Раабом.Помпео підкреслив, що союзники США "усвідомлюють постійну загрозу, що йде від підрозділу "Кудс". Глава Держдепу знову написав про готовність Вашингтона до деескалації.

Перед цим Помпео обговорив ситуацію з членом Політбюро Китаю Ян Цзечі, після якої також написав про готовність до деескалації.

Спецоперація США стала результатом нападу про-іранських шиїтських збройних угруповань на посольство США в Багдаді. Трамп звинуватив у нападі на посольство Іран.

8 квітня 2019 року США визнали КВІР терористичним угрупуванням. Вперше Сполучені Штати офіційно оголосили військову організацію іншої країни терористичною групою. У той же день МЗС Ірану закликав визнати командування сил США на Близькому Сході терористичною організацією. Вища Рада національної безпеки Ірану схвалила це рішення.

Напередодні на територію міжнародного аеропорту Багдаду в ніч на 3 січня впали три ракети. Вони приземлилися біля термінала вантажних авіаперевезень, у результаті чого були спалені два автомобіля і поранено кілька людей.

За даними поліції і медиків, щонайменше одна людина загинула і дев'ять отримали поранення.

Через авіаудар по автоколоні, яка виїжджала з аеропорту Багдада, загинув іранський генерал Касим Сулеймані. Як стало відомо згодом, нанесла авіаудар авіація Сполучених Штатів Америки як крок у відповідь на напад на посольство США в Іраку проіранських бойовиків, який стався 31 грудня.