Сенатори-демократи звинуватили держсекретаря США в перешкоджанні розслідуванню

23 листопада 20:27

Раніше глава юркомітету Сенату Ліндсі Грем вимагав у Помпео документи, що стосуються обговорення звільнення Шокіна.

 

Демократи Комітету з іноземних справ Сенату закликають держсекретаря Майка Помпео самоусунутися від справ, пов'язаних з Україною, після того, як кілька свідків згадали його на слуханнях щодо імпічменту президента, повідомляє CNN.

"Враховуючи вашу безпосередню причетність до скандалу, у вас глибокий конфлікт інтересів, тому ви повинні самоусунутися", - написала група з десяти сенаторів у листі Помпео, датованому 21 листопада, після двох тижнів слухань справи в Конгресі.

Це звернення ґрунтується на свідченнях посла США в Європейському Союзі Гордона Сондленда, який заявив, що Помпео входив у групу посадових осіб, які знали про тиск Трампа на Україну.

Помпео також заявляв, що був присутній під час телефонної розмови Дональда Трампа з Володимиром Зеленським 25 липня, який є наріжним каменем розслідування щодо імпічменту.

Демократи у своєму листі звинуватили главу зовнішньополітичного відомства США в "продовженні перешкоджання розслідуванню, зокрема, шляхом відмови в наданні будь-яких записів Держдепу про скандал Трамп - Україна, зокрема тих, які можуть пояснити вашу співучасть".

"Ці дії залишають мало сумнівів у тому, що ви заважаєте Конгресу і американському народу отримати повну інформацію про скандал виключно з тим, що факти заподіюють шкоду вам і особистим і політичним інтересам президента", - йдеться в листі.

21 листопада, глава юридичного комітету Сенату США Лінсді Грэм забажав від держсекретаря Майка Помпео документи щодо розмов Петра Порошенка і Джо Байдена, що стосуються звільнення Віктора Шокіна з посади генпрокурора.

За словами сенатора, 11, 18 і 19 лютого 2016 року Байден мав серію телефонних розмов з Президентом України Петром Порошенком, в яких порушувалося питання "звільнення генерального прокурора Шокіна за нібито корупцію". Ще одна телефонна розмова між ними відбулася 22 березня 2016 року, рівно за тиждень до того, як Шокін був звільнений з посади, пише сенатор.

Раніше повідомлялося, що ГПУ переглядає справи, які стосуються нафтогазової компанії Burisma, серед них може бути епізод із сином колишнього віце-президента США Джо Байдена Гантером.

Як інформувало DT.UA, оточення Трампа давно цікавлять напрацювання Генпрокуратури у справі Burisma, в наглядову раду якої входив син Джо Байдена Гантер. Власник Burisma Микола Злочевський обіймав посаду міністра екології в уряді Миколи Азарова з липня 2010 року по квітень 2012 року. Наприкінці 2014 року Злочевський залишив Україну, згодом його оголосили в розшук.