У 2019 році В світі було вбито 75 журналістів

14 грудня 06:28

За минулі десять років в світі було вбито 1174 працівників ЗМІ

 

Напади на журналістів фіксуються не тільки в Україні, але, на жаль, вона займає в сумному списку далеко не останнє місце.

З початку 2019 року в 26 країнах світу були вбиті 75 співробітників ЗМІ. Про це йдеться в щорічній доповіді неурядової організації Press Emblem Campaign (PEC), опублікованому 13 грудня в Женеві.

Наголошується, що з початку року 75 журналістів були вбиті в 26 державах, що менше порівняно з попереднім роком, коли загинули 113 людей.

Як зазначає PEC, зниження числа жертв серед працівників преси "обнадіює, однак належить зробити набагато більше" для забезпечення їх безпеки.

В організації нагадали, що в 2019 році багато журналістів отримали поранення, були поміщені під варту, зазнали погроз і нападів.

Лідерами за кількістю жертв в 2019 році зайняли Мексика (13 загиблих), Афганістан (8) і Пакистан (8).

Далі йдуть Сирія (6), Гондурас (5) і Філіппіни (4). Серед країн, де зафіксовано загибель журналістів, названі також Україна, Великобританія, Індія, Бразилія, Гаїті, Індонезії та інші.

За даними PEC, за минулі десять років були вбиті 1174 працівників ЗМІ.

Раніше повідомлялося, що уряд Мальти оголосило про початок незалежного розслідування вбивства журналістки Дафни Каруани Галісії 20 вересня.

Журналістка Дафне Каруана Галичина у своїх матеріалах критикувала членів уряду країни і викривали правлячу еліту в корупції. Вона загинула 16 жовтня 2017 року в результаті вибуху автомобіля неподалік від свого будинку. За два тижні до трагедії 53-річна жінка визнавалася передплатникам у своєму блозі, що отримує погрози. останньому своєму розслідуванні вонавивчала можливу причетність мальтійських партій до лівійсько-італійської афері з контрабандою дизпалива.