У Росії розбився бойовий вертоліт полку, що атакував українські кораблі в Керченській протоці

12 грудня 02:10

У результаті аварії загинули обидва пілоти.

 

В Краснодарському краї розбився ударний вертоліт МІ-28 Збройних сил Росії. Обидва пілоти загинули. За попередньою інформацією розбився гелікоптер та тіла пілотів виявили поблизу станиці Платніровської.

У Міністерстві оборони Росії підтвердили факт аварії і загибелі військовослужбовців. Згідно з офіційною інформацією, аварія сталася близько 23:00 11 грудня "у складних метеорологічних умовах" в районі аеродрому Кореновськ. У Міноборони РФ запевнили, що Мі-28 здійснював навчально-тренувальний політ без боєкомплекту, і на землі руйнувань немає.

За даними російських ЗМІ, на борту вертольота знаходилися підполковник Олексій Склянкін і майор Руслан Кушніренко.

Склянкін обіймав посаду заступника командира 55-го вертолітного полку з льотної підготовки, Кушніренко – був командиром ескадрильї Мі-28.

За даними спільноти InformNapalm, вертольоти Ка-28 55-го полку атакували українські катери "Бердянськ" і "Нікополь" і буксир "Яни Капу" в Керченській протоці й акваторії Чорного моря восени минулого року.

18 листопада Росія повернула Україні захоплені в 2018 році кораблі ВМС. 20 листопада їх за допомогою буксирів доставили до порту Очакова. При цьому в Москві продовжують стверджувати, що повернення кораблів не пов'язано з рішенням Міжнародного трибунала ООН з морського права, а є нібито "жестом доброї волі".

Кораблі майже рік простояли в порту окупованої Керчі, а перед виведенням на них проводилися роботи: росіяни заклали пробоїни в бортах катерів. При цьому вони демонтували з кораблів все обладнання, вилучили боєприпаси і документи, зробивши катери непридатними. Те що росіяни не вкрали, вони зламали і розбили.

21 листопада в Постійній палаті третейського суду в Гаазі почалися слухання за позовом України про порушення РФ наказу Міжнародного трибуналу ООН і Конвенції ООН з морського права. Україна наполягає, що не закривши кримінальні справи проти українських моряків і демонтувавши обладнання з кораблів, Росія грубо порушила міжнародне право. Арбітраж прислухався до аргументів української сторони і затвердив назву справи: "Спір про затримання трьох українських військово-морських кораблів та членів їх екіпажів". Російській стороні не вдалося затягнути судовий процес і зробити його непрозорим.