Чи захистить наші квартири смс-маяк?

Поділитися
Чи захистить наші квартири смс-маяк? © depositphotos.com / Jayjaynaenae
DT.UA уже неодноразово писало про необхідність захистити права громадян на їхнє житло. Пропонувало також і методи. Наприклад, додавати біометричні характеристики в документи, які кожен нотаріус може перевірити звірянням відбитків пальців власника з реєстром і з одночасним контролем з боку реєстру.

Цього разу нам пропонують захиститися за допомогою так званого смс-маяка. Що це таке?

Нам пропонують оплатити послугу з надсилання власникові смс у двох випадках:

1) якщо хтось подасть заяву на переоформлення його квартири, наприклад, для укладання договору купівлі-продажу;

2) якщо угоду щодо його квартири вже укладено.

У чому різниця між цими випадками? А різниця саме в ціні питання. І якщо в першому нам пропонують сплатити 300 грн на місяць або 3600 грн на рік, то в другому нам пропонують "бюджетний" варіант у 30 грн на місяць або 360 грн на рік. Тобто ви платите весь час, а не тільки у випадку, коли хтось здійснив доступ, - просто платите, і все. А якщо хтось здійснив доступ або угоду вже укладено, а ви про це нічого не знаєте, - ласкаво просимо: бігом до реєстратора, з'ясовувати, у зв'язку з чим ви отримали смс.

Уся ця інформація викликає безліч запитань.

По-перше, за що ми платимо, якщо з квартирою нічого не відбувається й смс не надходить? Може, все ж таки платити треба ТІЛЬКИ за смс?

По-друге, чи не надто дорогі смс по 300 грн на місяць? Адже якщо в реєстрі приблизно 1 млн квартир і хоча б половина власників підпишеться на отримання смс-маяків, то реєстр збере
1,8 млрд грн на рік. Чи не забагато тобі, державо, буде за твій обов'язок не допустити розкрадання власності громадян? Ти, наша дорога (прямо скажемо, дороговезна) держава, і так повинна створити умови для унеможливлення переоформлення документів без відома власника! А натомість ти перекладаєш відповідальність на самих громадян, і ти їм кажеш: я тебе повідомлю (за допомогою смс), а ти вже там сам бігай і з'ясовуй, що й до чого. Що це? Безвідповідальність? Чи не для того передали ці функції місцевій владі, щоб уникнути відповідальності?

Ну, і по-третє: а яка відповідальність держави за те, що смс не надішлють, - навіть коли її оплачено? І якщо квартиру переоформлять, то хто її поверне справжньому власникові? А якщо встигнуть швиденько перепродати і повернути буде неможливо, то хто за це відповість? Якими смс цьому можна запобігти?

Якщо ж половину квартир оформлять на отримання смс за другим, "бюджетним" варіантом, тобто по 30 грн на місяць, це буде теж, ні багато ні мало, близько 180 млн грн. Чи не надто "жирно" за таку безвідповідальну дурницю?

Однак держорган отримує фінансування з держбюджету для здійснення своїх функцій відповідно до закону. Цим передбачено нерозголошення інформації, ненадання доступу до реєстру третім особам, неучасть у шахрайських схемах і крадіжках. Але, судячи з пропозиції надсилати смс, нічого цього не виключається? Тобто захисту наших прав немає? І щоб громадяни мали ілюзію можливості самим поборотися за свої права (держава апріорі вмила руки), вони повинні заплатити за це величезні гроші?

По-четверте, хочеться зрозуміти, яка різниця для системи оповіщення, на якій стадії відправляти смс - коли хтось подав заяву чи коли операцію переоформлення вже проведено? Усе це всього лише програмні засоби, то чому ж така велика різниця в ціні? Чи не тому, що у випадку, коли операцію проведено, власникові-нещасливцю буде набагато складніше повернути назад квартиру: доведеться діяти тільки через суд. Тобто держава фактично хоче не просто наживатися на тому, що вона й так зобов'язана забезпечити, а ще й на труднощах, які можуть спіткати власника. Як на мене, це просто верх цинізму!

По-п'яте, хотілося б знати, кому йтимуть кошти за смс-маяк? У бюджет - чи компанії-розроблювачу?

Деякі громадяни думають, що якщо їхньої квартири немає в реєстрі, то все добре й ніхто про неї не довідається. Хочу розвіяти й цю ілюзію: ви можете залишитися без своєї квартири і довідатися про це набагато пізніше. Шахраї сьогодні дуже винахідливі. Вони, наприклад, крадуть паспорти і підробляють у них ім'я власника, вступають у змову з нотаріусом, отримують дублікат на основі заяви про втрату документів тощо.

DT.UA уже неодноразово писало про необхідність захистити права громадян на їхнє житло. Пропонувало також і методи. Наприклад, додавати біометричні характеристики в документи, які кожен нотаріус може перевірити звірянням відбитків пальців власника з реєстром і з одночасним контролем з боку реєстру. Такий підхід на даному етапі міг би практично повністю виключити можливість підробки документів, але, на жаль, на ньому не заробиш мільярдів, як на смс-маяку...

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі