"Українцям потрібно готуватися до масованої інформаційної атаки"

Поділитися
"Українцям потрібно готуватися до масованої інформаційної атаки" Роман Марченко, старший партнер юридичної фірми «Ілляшев та Партнери»
У грудні 2016 р. Держрада Франції скасувала рішення про екстрадицію фінансового злочинця, екс-власника БТА Банку Мухтара Аблязова до Росії. Україна зробила всі необхідні кроки для екстрадиції Аблязова в нашу країну. Історія триває вже 7 років, і весь цей час адвокат відомої юрфірми "Ілляшев та Партнери" Роман Марченко працює над поверненням викрадених коштів і домагається екстрадиції злочинця.

У грудні 2016 р. Держрада Франції скасувала рішення про екстрадицію фінансового злочинця, екс-власника БТА Банку Мухтара Аблязова до Росії. Україна зробила всі необхідні кроки для екстрадиції Аблязова в нашу країну. Слідчим шляхом доведені розкрадання та інші злочини, скоєні Аблязовим і його ОЗУ в Україні. Український БТА визнаний потерпілим, адже Мухтар Аблязов викрав у казахського БТА і його "дочок" в СНД не менш як 6 млрд дол. Це встановлено англійським судом, до якого ніде у світі немає претензій щодо його справедливості та неупередженості.

Історія триває вже 7 років, і весь цей час адвокат відомої юрфірми "Ілляшев та Партнери" Роман Марченко працює над поверненням викрадених коштів і домагається екстрадиції злочинця. Зусиллями роботи залученої команди вдалося повернути майже 1 млрд дол.

- Романе, окремі експерти кажуть, що Аблязову вдасться уникнути правосуддя. Такі прогнози реалістичні?

- Швидше за все, висловлювання експертів були неправильно інтерпретовані. Річ у тому, що особа, яка вкрала 6 млрд дол., за визначенням не може заховатися від правосуддя і спати спокійно. У цьому полягає принцип неминучості покарання. При цьому, звісно, Мухтар Аблязов намагається максимально відтермінувати екстрадицію, та й втекти може знову.

- Як шахрай може втекти з французької в'язниці?

- Нині Аблязов перебуває на свободі. Він був під вартою 3,5 року, але після того, як Державна рада Франції скасувала декрет прем'єр-міністра країни про екстрадицію його в Росію, Аблязова відпустили з-під варти.

- Тепер він може вільно подорожувати?

- Ні. Інформація про Аблязова, як і раніше, перебуває в базі розшуку Інтерполу. Якщо екс-банкір захоче поїздити країнами Європи або світу, будь-яка перевірка особи скінчиться арештом. Хоча не слід виключати, що Аблязов може втекти за підробленими документами, як це вже траплялося раніше.

- Де можна роздобути підроблені документи?

- Для олігарха, котрий украв кілька мільярдів доларів США, купівля підроблених документів не є проблемою. Наприклад, коли англійський суд виніс вирок Аблязову про 22 місяці тюремного ув'язнення за надання неправдивих свідчень, Аблязов від відбування покарання втік у Францію, використовуючи підроблений дипломатичний паспорт Центральноафриканської Республіки. Його спільники з ОЗУ користувалися підробленими паспортами Угорщини, Ізраїлю, Киргизстану та інших країн.

- Як горе-банкір може вплинути на терміни екстрадиції в Україну?

- Аблязов і його адвокати можуть вдатися до вже апробованого сценарію. Після підписання головою французького уряду декрету про видачу його в Україну подадуть скаргу в Держраду. Та, оскільки Україна, на відміну від РФ, не вважається в Європі порушником норм міжнародного права, декрет про екстрадицію Аблязова в Україну, швидше за все, залишиться в силі. Але в такому разі його адвокати неодмінно скористаються правом звернення в Європейський суд із прав людини.

- Скільки піде часу на оскарження?

- Все залежить від безлічі факторів. Наприклад, у питанні екстрадиції Аблязова в Росію Держрада Франції винесла рішення тільки через рік після подачі відповідної скарги. Аналогічний період може тривати розгляд скарги ЄСПЛ. Отже, процес екстрадиції Аблязова в Україну може легко затягнутися на два-три роки. Якщо ж Аблязов надумає знову втекти, процес екстрадиції доведеться пройти повторно, але вже в іншій країні. Точно спрогнозувати, коли Аблязов фактично постане перед судом за скоєні злочини, вкрай проблематично.

- Що тепер робитиме колишній банкір?

- Завжди важко передбачити дії шахрая, - а саме шахраєм його визнали англійські судді. Однак простежується певна закономірність у діях "аблязовців". Будь-який процес із участю банкіра супроводжується гучною PК-кампанією з дискредитації опонентів Аблязова та підробкою документів. Наприклад, коли французькі суди розглядали питання його екстрадиції, адвокати Аблязова надали як доказ підроблений лист МВС України (!), в якому повідомлялося про нібито відсутність із боку правоохоронних органів України претензій до їхнього підзахисного. Крім того, для дискредитації правоохоронних органів України його юристи надали суддям електронне листування між слідчим і адвокатом, що представляли інтереси потерпілого - БТА Банку. Хакери Аблязова справді зламали електронну пошту, але після того, як у листуванні не знайшли нічого крамольного, зміст листів вирішили підробити й фальсифікат видати за чисту монету. Тим самим адвокати Аблязова намагалися максимально дискредитувати правоохоронні органи і представників БТА, щоб переконати всіх у нібито упередженому слідстві та безпідставному кримінальному переслідуванні.

- Причетність "аблязовців" доведена?

- Втручання команди банкіра в роботу електронних систем і навмисна зміна суті кореспонденції встановлені низкою перевірок, і головне - рішенням Голосіївського райсуду Києва, що набуло чинності ще у 2014 р. Більш того, українським слідчим вдалося встановити й особу людини, котра оплачувала послуги хакерів. Ним виявився Ільяс Храпунов - зять Мухтара Аблязова. На цей час Генпрокуратура направила Швейцарії офіційний запит на арешт і екстрадицію Храпунова.

- Кампанія дискредитації триває?

- Цього разу мішенню "аблязовців" став новий власник українського й казахстанського БТА, бізнесмен Кенес Ракішев. Зокрема, на ряді інтернет-сайтів з'явилися статті, у яких фігурує сфабриковане електронне листування між казахським підприємцем та якимось звідником. В електронних листах буцім обговорюється вартість ескорт-послуг, а також фігурують фотографії й імена дівчат модельної зовнішності. Очевидно, що кампанія спрямована на очорнення іміджу власника банку, який постраждав від дій ОЗУ Аблязова-Храпунова. Мета проста - ускладнити Ракішеву повернення вкрадених у БТА коштів.

- Чому цього не можуть робити конкуренти по бізнесу?

- Прозирає фірмовий почерк команди Аблязова. Спочатку зламується електронна пошта, після цього контент наповнюється "зручною" компрометуючою інформацією. До того ж брудна кампанія проти казахського бізнесмена значно активізувалася після звільнення Мухтара Аблязова з-під варти у Франції. При цьому брудна піар-кампанія проти Кенеса Ракішева, як кажуть, - тільки перша ластівка. Українцям потрібно готуватися до масованої інформаційної атаки, яку запланували "аблязовці".

- Про що йдеться?

-Адвокатам вигідно зобразити банального шахрая жертвою політичного переслідування. Крім того, захист банкіра намагатиметься створювати негативний імідж як банку, котрий постраждав, так і самій Україні, яка домагається екстрадиції Аблязова. Імовірно, найближчим часом ЗМІ наводнять статті, що очорнюватимуть слідчі органи, які розслідували кримінальну справу щодо Аблязова, а нашу країну спробують звинуватити в порушенні норм міжнародного права. Максимальна дискредитація керівництва і юркоманди БТА, нацполіції, прокуратури, та й усієї держмашини України вигідна шахраєві, який усіма правдами й неправдами намагається не стати перед судом.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі