Конкурс не для гаманця, а для дітей - Соціум - dt.ua

Конкурс не для гаманця, а для дітей

1 березня, 2013, 19:00 Роздрукувати Випуск №8, 1 березня-6 березня

Столиця назвала своїх фіналістів X Всеукраїнського фестивалю "Таланти багатодітної родини"

Победительница столичного этапа фестиваля Нина Следзь

До сучасних дитячих конкурсів та інших подібних заходів я тривалий час ставився скептично. Ну а як інакше? Сценарій такого "духовного дійства" включає, звичайно, збір грошей на потреби конкурсу (організатор — зазвичай якась комерційна структура), потім власне конкурс, збагнути логіку членів журі якого не завжди можливо, і, нарешті, нагородження-заохочення переможців, яке не вирізняється особливою щедрістю, попри щедрий фінансовий внесок учасників заходу. Бувало й таке, що переможець конкурсу з гучною назвою та міжнародним статусом отримував кольоровий аркуш (на бланк грамоти, очевидно, грошей уже забракло) із сухим текстом і печаткою рядового ТОВ...

Зовсім випадково мені довелося побувати в Києві на кількох відбірних етапах X Всеукраїнського фестивалю "Таланти багатодітної родини". І... мій песимізм швидко розтанув: я опинився в абсолютно іншій атмосфері.

По-перше, вражає масштаб. У конкурсі можуть узяти участь обдаровані діти віком від 7 до
16 років із багатодітних сімей. Змагання проходять у сімох номінаціях: музичне виконання (вокальний та інструментальний жанри), патріотична пісня, художнє й авторське читання, хореографія, оригінальний жанр, образотворче й прикладне мистецтво.

Із кожним роком кількість учасників стрімко зростає. Наприклад, цього року було вперше організовано відбірний конкурс-свято для дітей Дарницького району столиці. А що це означає? Як сказав голова столичного району Сергій Вітковський, це означає, що до конкурсу отримали можливість долучитися діти з іще 1296 багатодітних сімей Дарниці, що розбудовується. Такою статистикою не може вихвалитися жоден район столиці.

По-друге, незабутня атмосфера, в якій дорослі максимально звільняють дітей від конкурсних турбот. Учасники повинні тільки продемонструвати свій талант. Само собою, про жодну комерцію немає й мови. 

По-третє, принцип фестивалю — кожен учасник може вважати себе переможцем. Без подарунка не залишається ніхто. Ну, а найкращих із кращих відбирають на міських, районних та обласних відбірних етапах. Велика кількість учасників і ретельний проміжний відбір високо піднімають планку майстерності учасників. Журі зазначає, що рівень підготовки переможців стрімко зростає, і нині не всякий відмінник столичної музичної чи іншої творчої школи може подолати високу планку. 

По-четверте, переможці відбірного етапу отримують путівки до Міжнародного дитячого центру "Артек". У результаті понад вісімсот фіналістів конкурсу з усієї України продовжать свої творчі змагання в "Артеку", де повноцінно житимуть і активно навчатимуться, з'ясовуючи, хто талановитіший.

Нарешті, по-п'яте, ініціатор фестивалю — Всеукраїнський союз жінок-трудівниць "За майбутнє дітей України" — гарантує переможцям вступ до музичних і творчих вишів країни. Чим не путівка в життя для талановитої дитини з багатодітної родини?

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №47, 7 грудня-13 грудня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво